Izbor vsebin
Domov
Predstavitev
Iskanje prireditev
Posebnosti
Akcije TVU 2019
Izvajalci
TVU v številkah

Promocijsko gradivo TVU


Akcija TVU 2019:
Dediščina preteklosti je dota prihodnosti
(23. 5. 2019)

Izpisano število prireditev: 213, dogodkov: 438
Gorenjska regija
Občina Cerklje na Gorenjskem
Št. Datum
Ura
Izvajalec
Naziv prireditve
Status
prireditve
1 25. 05. 2019
10:00 - 13:00
Izvajalec: Folklorna skupina DU Naklo
Dan odprtih vrat čebelarsko - kmečkega muzeja in folklore
Prireditev TVU
2 19. 06. 2019
15:00 - 21:00
Izvajalec: Študijski krožek Beremo z Manco Košir
Za knjigo na pot
Prireditev TVU
3 20. 06. 2019
10:15
Izvajalec: Ljudska univerza Kranj, center za izobraževanje in kulturo, Ljudska univerza Kranj
Branje poezije Neže Maurer
Prireditev TVU

Občina Gorenja vas - Poljane
Št. Datum
Ura
Izvajalec
Naziv prireditve
Status
prireditve
1 01. 06. 2019
19:30 - 21:00
Izvajalec: Kulturno društvo Sejalec umetnosti, KD Sejalec umetnosti
Schwarzkoblerice - ali ženske vloge Visoške kronike nekoč in danes
Prireditev TVU

Občina Jezersko
Št. Datum
Ura
Izvajalec
Naziv prireditve
Status
prireditve
1 24. 05. 2019
20:00
Izvajalec: KUD Jezersko
Pravljični večer za odrasle
Prireditev TVU
2 23. 06. 2019
20:00
Izvajalec: KUD Jezersko
Prid' na en flet'n večer
Prireditev TVU

Občina Kranj
Št. Datum
Ura
Izvajalec
Naziv prireditve
Status
prireditve
1 10. 05. 2019
11:00 - 17:00
Izvajalec: Knjižnica Šmarje pri Jelšah
Nacionalno odprtje TVU 2019
Prireditev TVU
2 10. 05. 2019
11:00 - 15:00
Izvajalec: Študijski krožek Lipovci
Študijski krožek Lipovci na Nacionalnem odprtju TVU 2019 in prejem ACS priznanja
Prireditev TVU
3 20. 05. 2019
10:00
Izvajalec: Dom upokojencev Kranj
Prepevanje slovenskih ljudskih pesmi
Prireditev TVU
4 20. 05. 2019
18:00
Izvajalec: Ljudska univerza Kranj, center za izobraževanje in kulturo, Ljudska univerza Kranj
Lončkarji, Bitnje skozi čas
Prireditev TVU
5 24. 05. 2019
10:00
Izvajalec: Dom upokojencev Kranj
Muzejsko dopoldne: Kranj, nekoč in danes
Prireditev TVU
6 31. 05. 2019
09:00 - 10:30
Izvajalec: Ljudska univerza Kranj, center za izobraževanje in kulturo, Ljudska univerza Kranj
Kiparka in slikarka Elsa Kastl Obereigner (1884–1973)
Prireditev TVU

Občina Naklo
Št. Datum
Ura
Izvajalec
Naziv prireditve
Status
prireditve
1 28. 06. 2019
19:00
Izvajalec: Folklorna skupina DU Naklo
Večer folklore in glasbe
Prireditev TVU


Goriška regija
Občina Brda
Št. Datum
Ura
Izvajalec
Naziv prireditve
Status
prireditve
1 18. 05. 2019
10:00 - 16:00
Izvajalec: Sabotin Park miru
Voden ogled kavern s časa 1. svetovne vojne na Sabotinu
Prireditev TVU
2 18. 05. 2019
10:00 - 16:00
Izvajalec: Bogdan Potokar
Voden ogled kavern s časa 1. svetovne vojne na Sabotinu
Prireditev TVU

Občina Nova Gorica
Št. Datum
Ura
Izvajalec
Naziv prireditve
Status
prireditve
1 13. 05. 2019
16:30 - 18:00
Izvajalec: Evelin Bizjak s.p.
Spoznavanje in pomerjanje srednjeveških oblačil
Prireditev TVU
2 18. 05. 2019
10:00 - 11:30
Izvajalec: Frančiškanski samostan Kostanjevica v Novi Gorici
Voden ogled Kostanjevice
Prireditev TVU
3 18. 05. 2019
10:00 - 11:30
Izvajalec: Mirjam Brecelj
Voden ogled Kostanjevice
Prireditev TVU
4 19. 05. 2019
10:00 - 11:00
Izvajalec: Goriško društvo ljubiteljev vrtnic
Spoznajmo svet burbonk
Prireditev TVU
5 22. 05. 2019
09:30 - 11:00
Izvajalec: Mateja Ščuka
Rodoslovno drevo
Prireditev TVU
6 27. 05. 2019
17:00 - 18:00
Izvajalec: Nevenka Vrančič
Ljudsko izročilo
Prireditev TVU


Jugovzhodna Slovenija
Občina Črnomelj
Št. Datum
Ura
Izvajalec
Naziv prireditve
Status
prireditve
1 13. 05. 2019
08:20 - 11:00
Izvajalec: Oš Loka, podružnica Adlešiči
Peka belokranjske pogače
Prireditev TVU
2 15. 05. 2019
10:00 - 12:00
Izvajalec: Društvo upokojencev Črnomelj
Rokodelstvo
Prireditev TVU
3 15. 05. 2019
10:00 - 12:00
Izvajalec: Vrtec Otona Župančiča Črnomelj, Enota Loka
Moj kraj Črnomelj
Prireditev TVU
4 15. 05. 2019
16:00 - 18:00
Izvajalec: Vrtec Otona Župančiča Črnomelj, Enota Loka
Drobtinice iz naše skrinjice, razstava
Prireditev TVU
5 17. 05. 2019
09:00 - 10:00
Izvajalec: Vrtec Otona Župančiča Črnomelj Enota Čardak
Babica pripoveduje
Prireditev TVU
6 17. 05. 2019
20:00
Izvajalec: Folklorna skupina Dragatuš
Odprte vaje folklorne skupine
Prireditev TVU
7 21. 05. 2019
08:20 - 12:00
Izvajalec: Oš Loka, podružnica Adlešiči
Izdelava rogov, piščali, prdcev in palic
Prireditev TVU
8 21. 05. 2019
19:00
Izvajalec: FS Lepa Anka Črnomelj
Odprte vaje folklorne skupine
Prireditev TVU
9 23. 05. 2019
08:30 - 14:30
Izvajalec: Zavod za izobraževanje in kulturo Črnomelj, ZIK Črnomelj
Ekskurzija "Po poteh dediščine Bele krajine"
Prireditev TVU
10 24. 05. - 25. 05. 2019
08:00 - 18:00
Izvajalec: Združenje slovenskih katoliških skavtinj in skavtov-Steg Črnomelj 1
Zaključek skavtskega leta
Prireditev TVU
11 24. 05. 2019
09:00 - 10:00
Izvajalec: Vrtec Otona Župančiča Črnomelj Enota Čardak
Zapleši z nami
Prireditev TVU
12 24. 05. 2019
09:30 - 10:30
Izvajalec: Vrtec Otona Župančiča Črnomelj, Enota Loka
Zaplešimo skupaj
Prireditev TVU
13 24. 05. 2019
14:00 - 15:00
Izvajalec: ŠK Igre v naravi
Belokranjske pastirske igre
Prireditev TVU
14 24. 05. 2019
16:00 - 17:00
Izvajalec: FS Lepa Anka Črnomelj
Zaplešimo kot pravi Belokranjci
Prireditev TVU
15 24. 05. 2019
17:00 - 18:00
Izvajalec: FS Lepa Anka Črnomelj
izdelajmo pastirski rok in piščali
Prireditev TVU
16 24. 05. 2019
17:00
Izvajalec: Otroška folklorna skupina Dragatuš
Odprte vaje folklorne skupine
Prireditev TVU
17 26. 05. 2019
13:00 - 18:00
Izvajalec: ŠK Zgodbarjenje v Beli krajini
Predstavitev Poljanskih zgodb
Prireditev TVU
18 26. 05. 2019
13:00 - 18:00
Izvajalec: Javni zavod Krajinski park Kolpa
Dan odprtih vrat
Prireditev TVU
19 16. 06. 2019
09:00 - 12:00
Izvajalec: Osnovna šola Mirana Jarca Črnomelj
Spoznajmo Krajinski park Kolpa
Prireditev TVU
20 17. 06. 2019
09:00 - 12:00
Izvajalec: Osnovna šola Mirana Jarca Črnomelj
Spoznajmo belokranjsko ljudsko izročilo
Prireditev TVU
21 19. 06. 2019
19:30
Izvajalec: Zavod za izobraževanje in kulturo Črnomelj, ZIK Črnomelj
Praznovanje pomladi, film
Prireditev TVU

Občina Dolenjske Toplice
Št. Datum
Ura
Izvajalec
Naziv prireditve
Status
prireditve
1 04. 06. 2019
08:30 - 10:00
Izvajalec: Društvo upokojencev Dolenjske Toplice
Auerspergova učna pot
Prireditev TVU

Občina Novo mesto
Št. Datum
Ura
Izvajalec
Naziv prireditve
Status
prireditve
1 04. 06. 2019
12:00 - 15:00
Izvajalec: Razvojno izobraževalni center Novo mesto
Skupaj smo uspešnejši
Prireditev TVU


Koroška regija
Občina Črna na Koroškem
Št. Datum
Ura
Izvajalec
Naziv prireditve
Status
prireditve
1 19. 05. 2019
20:00
Izvajalec: KDS Črna na Koroškem
Zgledi vlečejo
Radijska oz. TV oddaja

Občina Dravograd
Št. Datum
Ura
Izvajalec
Naziv prireditve
Status
prireditve
1 14. 05. 2019
18:00 - 20:00
Izvajalec: Knjižnica Dravograd
Predstavitev knjige z delavnico Fižol - na žlico, v solati, kot glavna jed in kot sladica
Prireditev TVU

Občina Mežica
Št. Datum
Ura
Izvajalec
Naziv prireditve
Status
prireditve
1 11. 05. 2019
08:00 - 10:00
Izvajalec: Osnovna šola Mežica
Ročna dela - vezenje, kvačkanje, pletenje
Prireditev TVU
2 17. 05. 2019
19:00
Izvajalec: Video Hit, Darko Orlač s.p.
Zgledi vlečejo
Radijska oz. TV oddaja

Občina Prevalje
Št. Datum
Ura
Izvajalec
Naziv prireditve
Status
prireditve
1 29. 05. 2019
15:00 - 19:00
Izvajalec: Občina Prevalje
Dan starejših na Prevljah
Prireditev TVU

Občina Radlje ob Dravi
Št. Datum
Ura
Izvajalec
Naziv prireditve
Status
prireditve
1 15. 05. 2019
10:00 - 11:30
Izvajalec: Dom Hmelina, dom za strejše občane, d.o.o., Dom Hmelina, dom za strejše občane, d.o.o.
Zgodovinski krožek
Prireditev TVU

Občina Ravne na Koroškem
Št. Datum
Ura
Izvajalec
Naziv prireditve
Status
prireditve
1 10. 05. 2019
13:00 - 15:00
Izvajalec: Društvo Povojček, društvo za zdravilne rastline, naravo in kakovost življenja
Zdravilna zelišča - naša naravna dediščina
Prireditev TVU
2 14. 05. 2019
10:00
Izvajalec: Smeri, izobraževanje, svetovanje in razvoj, d.o.o.
TVU 2019 v Mežiški dolini
Radijska oz. TV oddaja
3 15. 05. 2019
07:30 - 08:15
Izvajalec: Osnovna šola Koroški jeklarji
Čebelarstvo
Prireditev TVU
4 15. 05. 2019
09:00 - 19:00
Izvajalec: Koroški pokrajinski muzej Ravne na Koroškem
Dan odprtih vrat - vstop prost
Prireditev TVU
5 15. 05. 2019
10:00 - 12:00
Izvajalec: Smeri, izobraževanje, svetovanje in razvoj, d.o.o.
Dan odprtih vrat Smeri
Prireditev TVU
6 15. 05. 2019
17:00
Izvajalec: Smeri, izobraževanje, svetovanje in razvoj, d.o.o.
Uradno odprtje Tedna vseživljenjskega učenja 2019
Prireditev TVU
7 15. 05. 2019
17:00
Izvajalec: Andragoško društvo Koroške - Univerza za tretje življenjsko obdobje
Dediščina preteklosti je dota prihodnosti
Prireditev TVU
8 15. 05. 2019
17:30
Izvajalec: Društvo Slovenska pot kulture in železa
Dediščina preteklosti je dota prihodnosti
Prireditev TVU
9 16. 05. 2019
10:00
Izvajalec: Koroška osrednja knjižnica dr. Franca Sušnika Ravne na Koroškem
Razstava ob zaključku Megakviza "Na, rod, na! GALERIJA!"
Prireditev TVU
10 16. 05. 2019
10:00
Izvajalec: Osnovna šola Juričevega Drejčka Ravne na Koroškem
Ohranjanje zgodovinske kulture
Prireditev TVU
11 17. 05. 2019
20:00
Izvajalec: Kabelska televizija Ravne, d.o.o., Televizija Uršlja
Zgledi vlečejo
Radijska oz. TV oddaja
12 18. 05. 2019
08:00 - 20:00
Izvajalec: Čebelarsko društvo Ravne na Koroškem
Srečanje čebelarjev na Ravnah
Prireditev TVU
13 20. 05. 2019
12:00 - 14:00
Izvajalec: Osnovna šola Koroški jeklarji
Zelišča
Prireditev TVU

Občina Slovenj Gradec
Št. Datum
Ura
Izvajalec
Naziv prireditve
Status
prireditve
1 13. 05. 2019
16:00 - 18:00
Izvajalec: MOCIS, Center za izobraževanje odraslih Slovenj Gradec
Kreativna delavnica Rokodelskega centra Koroške
Prireditev TVU
2 20. 06. 2019
13:00 - 14:30
Izvajalec: Javno podjetja Komunala Slovenj Gradec d.o.o.
Delavnica o pravilnem ločevanju komunalnih odpadkov
Prireditev TVU


Obalno-kraška regija
Občina Piran
Št. Datum
Ura
Izvajalec
Naziv prireditve
Status
prireditve
1 15. 05. 2019
13:30 - 15:00
Izvajalec: Zavod RS za zaposlovanje, Območna služba Koper
Dediščina preteklosti je dota prihodnosti
Prireditev TVU
2 17. 05. - 18. 05. 2019
18:00 - 08:00
Izvajalec: Scuola elementare Vincenzo e Diego de Castro Pirano, Osnovna šola Vincenzo in Diego de Castro Piran
"Letti di notte" - 5. nočni maraton branja v šolski knjižnici OŠ Vincenzo in Diego de Castro Piran
Prireditev TVU


Osrednjeslovenska regija
Občina Dobrova - Polhov Gradec
Št. Datum
Ura
Izvajalec
Naziv prireditve
Status
prireditve
1 23. 05. 2019
15:30 - 18:30
Izvajalec: Turistično in kulturno društvo Naše gore list, Ljubljana
Dediščina preteklosti je dota prihodnost
Prireditev TVU

Občina Ljubljana
Št. Datum
Ura
Izvajalec
Naziv prireditve
Status
prireditve
1 10. 05. - 28. 05. 2019
08:30 - 17:00
Izvajalec: OŠ Martina Krpana
Potujoča razstava Muzeja novejše zgodovine Slovenije (Slovenci v nemških koncentracijskih taboriščih)
Prireditev TVU
2 14. 05. 2019
10:00 - 11:00
Izvajalec: ZDUS, Zveza društev upokojencev Slovenije
Slavnostno odprtje Dnevov medgeneracijskega sožijta
Prireditev TVU
3 14. 05. 2019
16:00 - 18:00
Izvajalec: ZDUS, Zveza društev upokojencev Slovenije
11. Večer pesmi in plesa Zveze društev upokojencev Slovenije
Prireditev TVU
4 22. 05. 2019
16:30 - 18:00
Izvajalec: OŠ Martina Krpana
Učenje in kultura z roko v roki – Krpanovo gledališče
Prireditev TVU
5 28. 05. 2019
08:30 - 13:00
Izvajalec: OŠ Martina Krpana
Voden ogled potujoče razstave Slovenci v nemških koncentracijskih taboriščih
Prireditev TVU
6 29. 05. 2019
13:00 - 14:30
Izvajalec: OŠ Martina Krpana
Ko učenec postane učitelj (glasbena delavnica)
Prireditev TVU

Občina Logatec
Št. Datum
Ura
Izvajalec
Naziv prireditve
Status
prireditve
1 21. 05. 2019
17:00
Izvajalec: Hiša Sadeži družbe Logatec
Medovite rastline v Logatcu
Prireditev TVU

Občina Medvode
Št. Datum
Ura
Izvajalec
Naziv prireditve
Status
prireditve
1 28. 05. 2019
17:00 - 18:00
Izvajalec: Dušica Kunaver, s.p. Kulturna publicistka
Dediščina pripovedovanja - Kamišibaj: Šmarna gora nekoč
Prireditev TVU
2 28. 05. 2019
17:00 - 18:00
Izvajalec: Kulturno društvo Sejalec umetnosti, KD Sejalec umetnosti
Kamišibaj: Šmarna gora in velikan Hrust ter Šmarnogorski zvon zvoni ob pol dvanajstih
Prireditev TVU

Občina Trzin
Št. Datum
Ura
Izvajalec
Naziv prireditve
Status
prireditve
1 16. 05. - 17. 05. 2019
17:30 - 19:00
Izvajalec: Branka Urbanija Design Anthropology Academy , Branka Urbanija s.p.
hoja in pot, psihološki in kulturno-antropološki vidik z osebno izkušnjo Camina
Prireditev TVU


Podravska regija
Občina Hoče - Slivnica
Št. Datum
Ura
Izvajalec
Naziv prireditve
Status
prireditve
1 31. 05. 2019
11:00
Izvajalec: Občina Hoče Slivnica, Pohorska cesta 15, 2311 Hoče , Večgeneracijski center občine Hoče Slivnica - VeGeC Rogoza,
Spoznajmo čebelo in njen dom
Prireditev TVU

Občina Kungota
Št. Datum
Ura
Izvajalec
Naziv prireditve
Status
prireditve
1 25. 05. - 31. 05. 2019
12:00 - 14:00
Izvajalec: Osnovna šola Kungota
Radijska oddaja
Prireditev TVU
2 25. 05. - 30. 05. 2019
12:00 - 14:00
Izvajalec: Osnovna šola Kungota
Dokumentarni film
Prireditev TVU

Občina Maribor
Št. Datum
Ura
Izvajalec
Naziv prireditve
Status
prireditve
1 22. 05. 2019
09:30 - 11:30
Izvajalec: Andragoški zavod Maribor, Ljudska univerza
Zeliščarska delavnica
Prireditev TVU

Občina Oplotnica
Št. Datum
Ura
Izvajalec
Naziv prireditve
Status
prireditve
1 07. 06. 2019
16:00
Izvajalec: Občina Oplotnica
Košnja kot nekoč
Prireditev TVU

Občina Poljčane
Št. Datum
Ura
Izvajalec
Naziv prireditve
Status
prireditve
1 05. 06. 2019
15:00 - 16:00
Izvajalec: Občina Poljčane
Predstavitev knjige Komaj sem shodil, že sem dobil delo
Prireditev TVU

Občina Ptuj
Št. Datum
Ura
Izvajalec
Naziv prireditve
Status
prireditve
1 14. 05. 2019
10:00 - 12:00
Izvajalec: Ljudska univerza Ptuj
Ptuj se nam predstavi
Prireditev TVU

Občina Slovenska Bistrica
Št. Datum
Ura
Izvajalec
Naziv prireditve
Status
prireditve
1 13. 05. - 30. 06. 2019
00:00
Izvajalec: Društvo invalidov Črešnjevec
Odprtje društvene bukvarne – čitalnega kotička
Prireditev TVU
2 20. 05. 2019
12:00 - 20:00
Izvajalec: Društvo invalidov Črešnjevec
Prikaz ustvarjalnosti invalidov in otrok
Prireditev TVU
3 25. 05. 2019
09:00
Izvajalec: Vrtec Otona Župančiča Slovenska Bistrica, enota Sonček
Pohod po Zajčkovi poti
Prireditev TVU
4 10. 06. 2019
11:00 - 17:30
Izvajalec: Razvojno informacijski center Slovenska Bistrica
Pripovedna kultura v prostoru - mednarodna znanstvena konferenca
Prireditev TVU
5 11. 06. 2019
09:00 - 10:30
Izvajalec: Razvojno informacijski center Slovenska Bistrica
Pripovedna kultura v prostoru - mednarodna znanstvena konferenca
Prireditev TVU
6 16. 06. 2019
15:00
Izvajalec: Turistično društvo Laporje
Vasi se predstavijo
Prireditev TVU
7 22. 06. 2019
08:00
Izvajalec: Turistično društvo Laporje
Pohod po zahodni laporski pohodni poti
Prireditev TVU
8 22. 06. 2019
10:00 - 12:00
Izvajalec: Turistično društvo Laporje
Ogled zbirke starih šivalnih strojev družine Babič
Prireditev TVU
9 22. 06. 2019
16:00 - 18:00
Izvajalec: Turistično društvo Laporje
Ogled zbirke starih šivalnih strojev družine Babič
Prireditev TVU


Pomurska regija
Občina Beltinci
Št. Datum
Ura
Izvajalec
Naziv prireditve
Status
prireditve
1 17. 05. 2019
19:30 - 21:00
Izvajalec: Študijski krožek Lipovci
Rokodelstvo nas povezuje - otvoritev
Prireditev TVU
2 19. 05. 2019
08:00 - 12:00
Izvajalec: Študijski krožek Lipovci
Rokodelstvo nas povezuje
Prireditev TVU
3 29. 05. 2019
16:30 - 18:30
Izvajalec: Vrtec Beltinci, enota »BIBE« Beltinci
ZDRAVO – zaključna prireditev Vrtca Beltinci
Prireditev TVU

Občina Črenšovci
Št. Datum
Ura
Izvajalec
Naziv prireditve
Status
prireditve
1 16. 05. 2019
18:00 - 20:00
Izvajalec: Društvo alternativne mladine Bistrica
Kratki film o Reki Dravi
Prireditev TVU
2 17. 05. 2019
18:00 - 20:00
Izvajalec: Društvo alternativne mladine Bistrica
Reke na Balkanu
Prireditev TVU

Občina Lendava
Št. Datum
Ura
Izvajalec
Naziv prireditve
Status
prireditve
1 17. 05. - 17. 06. 2019
10:00 - 15:00
Izvajalec: Zveza kulturnih društev Lendava, ZKD Lendava
Otvoritev likovne razstave
Prireditev TVU
2 23. 05. 2019
13:00 - 15:00
Izvajalec: Zveza kulturnih društev Lendava, ZKD Lendava
Delavnica
Prireditev TVU
3 25. 05. - 08. 06. 2019
09:00 - 18:00
Izvajalec: Društvo zbirateljev Pomurja
Razstava kovancev
Prireditev TVU
4 25. 05. 2019
15:00 - 17:00
Izvajalec: Zavod Zarum Lendava
Likovna delavnica
Prireditev TVU
5 29. 05. 2019
18:00 - 20:00
Izvajalec: Zveza kulturnih društev Lendava, ZKD Lendava
Literarni večer
Prireditev TVU
6 01. 06. 2019
08:00 - 14:00
Izvajalec: Društvo zbirateljev Pomurja
Mednarodno srečanje zbirateljev
Prireditev TVU
7 01. 06. 2019
18:00 - 20:00
Izvajalec: Kulturno društvo Zarja Gaberje, KD Zarja Gaberje
Citrarska delavnica
Prireditev TVU
8 06. 06. 2019
11:00 - 12:00
Izvajalec: Kulturno društvo Lendava
Albanci v Lendavi
Prireditev TVU
9 07. 06. 2019
15:00 - 17:00
Izvajalec: Zveza kulturnih društev Lendava, ZKD Lendava
Likovna delavnica
Prireditev TVU
10 08. 06. - 10. 06. 2019
14:00 - 16:00
Izvajalec: Kulturno društvo Zarja Gaberje, KD Zarja Gaberje
Razstava ročnih del
Prireditev TVU
11 08. 06. 2019
18:00 - 20:00
Izvajalec: Zveza kulturnih društev Lendava, ZKD Lendava
13. predstavitev kulturnih društev
Prireditev TVU
12 11. 06. 2019
13:00 - 15:00
Izvajalec: Zveza kulturnih društev Lendava, ZKD Lendava
Predavanje o zdravem načinu življenja
Prireditev TVU
13 13. 06. 2019
13:00 - 17:00
Izvajalec: Društvo upokojencev Lendava, DU Lendava
Srečanje upokojencev iz drugih držav
Prireditev TVU
14 18. 06. 2019
13:00 - 15:00
Izvajalec: Zveza kulturnih društev Lendava, ZKD Lendava
Delavnica - reciklaža
Prireditev TVU
15 28. 06. 2019
13:00 - 15:00
Izvajalec: Zveza kulturnih društev Lendava, ZKD Lendava
Zaključek TVU 2019
Prireditev TVU

Občina Murska Sobota
Št. Datum
Ura
Izvajalec
Naziv prireditve
Status
prireditve
1 13. 05. 2019
09:30 - 10:30
Izvajalec: Ljudska Univerza Murska Sobota, Zavod za permanentno izobraževanje
Oblikovanje iz papirja
Prireditev TVU
2 16. 05. 2019
09:30 - 10:30
Izvajalec: Ljudska Univerza Murska Sobota, Zavod za permanentno izobraževanje
Akrojoga za Pumovce
Prireditev TVU
3 20. 05. 2019
09:30 - 10:30
Izvajalec: Ljudska Univerza Murska Sobota, Zavod za permanentno izobraževanje
Dan odprtih vrat PUM-O
Prireditev TVU
4 24. 05. 2019
09:30 - 10:30
Izvajalec: Ljudska Univerza Murska Sobota, Zavod za permanentno izobraževanje
PUM-O MoST
Prireditev TVU
5 27. 05. 2019
09:30 - 10:30
Izvajalec: Ljudska Univerza Murska Sobota, Zavod za permanentno izobraževanje
PUM-O PREZI
Prireditev TVU
6 11. 06. 2019
09:30 - 10:30
Izvajalec: Ljudska Univerza Murska Sobota, Zavod za permanentno izobraževanje
Aplikacije - način do zaposlitve
Prireditev TVU
7 18. 06. 2019
09:30 - 10:30
Izvajalec: Ljudska Univerza Murska Sobota, Zavod za permanentno izobraževanje
Zumba za mlade
Prireditev TVU
8 21. 06. 2019
09:30 - 10:30
Izvajalec: Ljudska Univerza Murska Sobota, Zavod za permanentno izobraževanje
Pumovci v Pomurju 3D
Prireditev TVU
9 27. 06. 2019
09:30 - 10:30
Izvajalec: Ljudska Univerza Murska Sobota, Zavod za permanentno izobraževanje
PUM-O kratki film
Prireditev TVU

Občina Tišina
Št. Datum
Ura
Izvajalec
Naziv prireditve
Status
prireditve
1 17. 05. - 19. 05. 2019
18:00 - 20:00
Izvajalec: Študijski krožek Tišina
Darilca za srebrni jubilej Študijskega krožka Tišina
Prireditev TVU

Občina Turnišče
Št. Datum
Ura
Izvajalec
Naziv prireditve
Status
prireditve
1 10. 05. 2019
18:00 - 20:00
Izvajalec: Društvo upokojencev Lendava, DU Lendava
Revija pevskih zborov
Prireditev TVU


Posavska regija
Občina Bistrica ob Sotli
Št. Datum
Ura
Izvajalec
Naziv prireditve
Status
prireditve
1 23. 05. 2019
09:00 - 11:00
Izvajalec: Osnovna šola Bistrica ob Sotli - Vrtec
Pravljična ustvarjalnica
Prireditev TVU

Občina Krško
Št. Datum
Ura
Izvajalec
Naziv prireditve
Status
prireditve
1 18. 05. 2019
16:00 - 18:00
Izvajalec: Zavod Trismegistus
Predavanja o ohranjanju premične in nepremične dediščine
Prireditev TVU
2 23. 05. 2019
12:00 - 12:45
Izvajalec: Šolski center Krško - Sevnica, Gimnazija Krško
Dediščina preteklosti je dota prihodnosti
Prireditev TVU


Primorsko-notranjska regija
Občina Bloke
Št. Datum
Ura
Izvajalec
Naziv prireditve
Status
prireditve
1 11. 05. - 29. 05. 2019
13:00 - 19:00
Izvajalec: Društvo upokojencev Martin Krpan Bloke
Za noge in nogice
Prireditev TVU

Občina Cerknica
Št. Datum
Ura
Izvajalec
Naziv prireditve
Status
prireditve
1 10. 05. - 20. 05. 2019
13:00 - 19:00
Izvajalec: Knjižnica Jožeta Udoviča, enota Rakek
Prepletanja
Prireditev TVU
2 11. 05. - 31. 05. 2019
10:00 - 19:00
Izvajalec: Knjižnica Jožeta Udoviča Cerknica
Naši slavljenci
Prireditev TVU
3 18. 05. 2019
16:00
Izvajalec: Društvo ljudski pevci Jezerci
Notranjska noša v pesmi in besedi
Prireditev TVU
4 22. 05. 2019
18:00
Izvajalec: Društvo biodinamikov Notranjska
Koristi cvetlic in zelišč v zelenjavnem vrtu
Prireditev TVU
5 23. 05. 2019
19:00
Izvajalec: Kulturni dom Cerknica
Kino na prostem: Ptice jezer, njihova vrtnitev
Prireditev TVU
6 24. 05. 2019
08:00 - 12:00
Izvajalec: Osnovna šola Notranjski odred Cerknica
Poišči me
Prireditev TVU
7 24. 05. 2019
09:00
Izvajalec: Osnovna šola Notranjskega odreda Cerknica, Podružnična osnovna šola »11. maj« Grahovo
Zavozlane kvačkarije
Prireditev TVU
8 25. 05. 2019
08:00 - 09:00
Izvajalec: Notranjski regijski park
Opazovanje in obročkanje ptic
Prireditev TVU
9 25. 05. 2019
09:00 - 10:00
Izvajalec: Notranjski regijski park
Opazovanje in obročkanje ptic
Prireditev TVU
10 25. 05. 2019
10:00 - 11:00
Izvajalec: Notranjski regijski park
Opazovanje in obročkanje ptic
Prireditev TVU
11 25. 05. 2019
11:00
Izvajalec: Čebelarsko društvo Cerknica
Voden sprehod pko čebelarski učni poti z degustacijo
Prireditev TVU
12 26. 05. 2019
15:00
Izvajalec: Kmetija T'Dolenj
Pohod po Jankovih stopinjah
Prireditev TVU
13 01. 06. - 02. 06. 2019
10:00 - 18:00
Izvajalec: Kulturno društvo RAK Rakek
Ptice skozi nitke
Prireditev TVU
14 03. 06. 2019
19:00
Izvajalec: Osnovna šola Notranjski odred Cerknica
Po poteh Cankarjeve mladosti
Prireditev TVU
15 21. 06. 2019
20:00
Izvajalec: Osnovna šola Notranjskega odreda Cerknica, Podružnična osnovna šola »11. maj« Grahovo
Pohod na kresno noč
Prireditev TVU
16 22. 06. 2019
07:30 - 16:30
Izvajalec: VITRA, Center za uravnotežen razvoj Cerknica
Kulturni turizem na podeželju
Prireditev TVU
17 22. 06. 2019
21:00
Izvajalec: Turistično društvo Menišija
Kresovanje
Prireditev TVU

Občina Loška dolina
Št. Datum
Ura
Izvajalec
Naziv prireditve
Status
prireditve
1 10. 05. - 19. 05. 2019
10:00 - 18:00
Izvajalec: Turistično informacijski center Lož
Vabljeni v grad Snežnik
Prireditev TVU
2 11. 05. - 31. 05. 2019
12:00 - 18:00
Izvajalec: Knjižnica Jožeta Udoviča Cerknica, Enota Maričke Žnidaršič Stari trg pri Ložu
Razstava Matevža Haceta
Prireditev TVU
3 20. 05. 2019
18:00
Izvajalec: Osnovna šola heroja Janeza Hribarja Stari trg pri Ložu
Čebele našim vnukom ohranjajo planet
Prireditev TVU
4 20. 05. 2019
18:30
Izvajalec: Glasbena šola Cerknica, enota Stari trg
Ko glasba spregovori
Prireditev TVU
5 15. 06. 2019
15:00
Izvajalec: Javni zavod za kulturo in turizem Grad Snežnik
Dan snežniške vrtnice
Prireditev TVU
6 16. 06. 2019
14:00
Izvajalec: Društvo žena in deklet na podeželju Ostrnice Loška dolina
Igre med ostrnicami
Prireditev TVU

Občina Postojna
Št. Datum
Ura
Izvajalec
Naziv prireditve
Status
prireditve
1 15. 05. 2019
15:30 - 18:00
Izvajalec: Notranjski muzej Postojna
Predstavitvena stojnica in delavnica
Prireditev TVU
2 15. 05. 2019
15:30 - 18:00
Izvajalec: Turistično društvo Pudgura
Predstavitvena stojnica društva
Prireditev TVU
3 18. 05. 2019
18:00 - 20:00
Izvajalec: Notranjski muzej Postojna
Mednarodni muzejski dan
Prireditev TVU
4 21. 05. 2019
14:30 - 19:30
Izvajalec: Zavod za vzgojo in izobraževanje Logatec, Stanovanjska skupina Postojna
S kolesom do Predjamskega gradu
Prireditev TVU
5 26. 05. 2019
07:30
Izvajalec: Društvo Kašča
Pohod od Erazma do Ravbarja
Prireditev TVU


Savinjska regija
Občina Celje
Št. Datum
Ura
Izvajalec
Naziv prireditve
Status
prireditve
1 13. 05. 2019
17:30
Izvajalec: Osrednja knjižnica Celje, OKC
Mokrišča, ledvica pokrajine in zibelka raznovrstnosti
Prireditev TVU
2 20. 05. 2019
10:00 - 11:00
Izvajalec: Zgodovinski arhiv Celje
Ogled razstave zgodovinskega arhiva Celje Dekade: šestdeseta
Prireditev TVU

Občina Dobje
Št. Datum
Ura
Izvajalec
Naziv prireditve
Status
prireditve
1 03. 06. 2019
08:00 - 13:30
Izvajalec: Študijski krožek Svet pred domačim pragom
Pohod študijskega krožka v razširjeni obliki - Planina pri Sevnici
Prireditev TVU

Občina Kozje
Št. Datum
Ura
Izvajalec
Naziv prireditve
Status
prireditve
1 15. 05. - 22. 05. 2019
10:00 - 17:00
Izvajalec: JZ Kozjanski park
Teden družin - vabimo vas na grad Podsreda
Prireditev TVU
2 18. 05. 2019
10:00 - 12:00
Izvajalec: JZ Kozjanski park
Ustvarjalnica s Hermanom Lisjakom
Prireditev TVU
3 18. 05. 2019
10:00 - 17:00
Izvajalec: JZ Kozjanski park
Brezplačen ogled gradu Podsreda za posameznike
Prireditev TVU

Občina Podčetrtek
Št. Datum
Ura
Izvajalec
Naziv prireditve
Status
prireditve
1 13. 05. 2019
13:30 - 14:30
Izvajalec: Dom upokojencev Šmarje pri Jelšah - Enota Podčetrtek
Bralna ura s prostovoljko
Prireditev TVU

Občina Rogaška Slatina
Št. Datum
Ura
Izvajalec
Naziv prireditve
Status
prireditve
1 25. 05. - 15. 06. 2019
08:00 - 18:00
Izvajalec: Šolski center Rogaška Slatina
Igra materialov - razstava oblečenih knjig
Prireditev TVU
2 12. 06. 2019
15:00 - 17:00
Izvajalec: Šolski center Rogaška Slatina
Predstavitev raziskovalnih nalog
Prireditev TVU
3 13. 06. 2019
12:00 - 22:00
Izvajalec: Knjižnica Rogaška Slatina
Srečanje Društva bibliotekarjev Celje
Prireditev TVU

Občina Rogatec
Št. Datum
Ura
Izvajalec
Naziv prireditve
Status
prireditve
1 11. 05. 2019
15:00 - 17:00
Izvajalec: Zavod za kulturo, turizem in razvoj Rogatec
Peka kruhkov - žulik
Prireditev TVU
2 16. 05. 2019
15:00 - 17:00
Izvajalec: Zavod za kulturo, turizem in razvoj Rogatec
Peka kruhkov - žulik
Prireditev TVU
3 18. 05. 2019
15:00 - 17:00
Izvajalec: Zavod za kulturo, turizem in razvoj Rogatec
Peka kruhkov - žulik
Prireditev TVU
4 25. 05. 2019
15:00 - 17:00
Izvajalec: Zavod za kulturo, turizem in razvoj Rogatec
Peka kruhkov - žulik
Prireditev TVU
5 30. 05. 2019
15:00 - 17:00
Izvajalec: Zavod za kulturo, turizem in razvoj Rogatec
Peka kruhkov - žulik
Prireditev TVU

Občina Šentjur
Št. Datum
Ura
Izvajalec
Naziv prireditve
Status
prireditve
1 13. 06. 2019
07:00 - 18:00
Izvajalec: Razvojna agencija Kozjansko, OE Ljudska univerza Šentjur
ZAKLJUČNI IZLET OB KONCU ŠOLSKEGA LETA
Prireditev TVU

Občina Šmarje pri Jelšah
Št. Datum
Ura
Izvajalec
Naziv prireditve
Status
prireditve
1 10. 05. - 26. 06. 2019
08:00 - 16:00
Izvajalec: Knjižnica Šmarje pri Jelšah
Šmarski podeželski zdravniki
Prireditev TVU
2 13. 05. 2019
18:00 - 19:30
Izvajalec: Študijski krožek Prisedi, ti zgodbo povem
Pravljični večer za odrasle: Rezijanske ljudske pravljice
Prireditev TVU
3 15. 05. 2019
09:00 - 12:00
Izvajalec: VDC Šentjur, Enota Šmarje pri Jelšah
Naša ustvarjalnost ne pozna meja
Prireditev TVU
4 15. 05. 2019
09:00 - 12:00
Izvajalec: JZ Kozjanski park
Kozjanski park se predstavi
Prireditev TVU
5 15. 05. 2019
09:00 - 12:00
Izvajalec: Razvojna agencija Kozjansko - OE Ljudska univerza
RA Šentjur - OE Ljudska univerza Šentjur se predstavi in vabi k obisku
Prireditev TVU
6 15. 05. 2019
09:00 - 16:00
Izvajalec: Muzej baroka Šmarje pri Jelšah
Muzej baroka se predstavi in odpira svoja vrata
Prireditev TVU
7 15. 05. 2019
09:00 - 12:00
Izvajalec: Turistično društvo Pilštanj
Turistično društvo Pilštanj se predstavi
Prireditev TVU
8 15. 05. 2019
09:00 - 12:00
Izvajalec: Javni zavod za turizem, šport in mladino Šmarje pri Jelšah
Zavod TŠM se predstavi in vabi
Prireditev TVU
9 15. 05. 2019
09:00 - 12:00
Izvajalec: Društvo steklarjev Slovenije
Predstavitev pihanja stekla nad odprtim plamenom
Prireditev TVU
10 15. 05. 2019
09:00 - 12:00
Izvajalec: Glas Citer, poučevanje citer in nastopanje, Jasmina Levičar s.p.
Glas citer se predstavi
Prireditev TVU
11 15. 05. 2019
09:00 - 12:00
Izvajalec: Študijski krožek Zveneče jelše
S pesmijo in plesom po naših krajih
Prireditev TVU
12 16. 05. - 17. 05. 2019
09:00 - 14:00
Izvajalec: JSKD Območna izpostava Šmarje pri Jelšah
1. Slikarski Ex-tempore Tinsko
Prireditev TVU
13 16. 05. 2019
13:30 - 14:30
Izvajalec: Dom upokojencev Šmarje pri Jelšah
Ljudsko petje
Prireditev TVU
14 17. 05. 2019
18:00 - 20:00
Izvajalec: Društvo za razvoj interpretacije dediščine, turizma in umetnosti Legende, Kulturno društvo Legende
Štukature – ustvarjalna delavnica
Prireditev TVU
15 19. 05. 2019
16:00 - 18:00
Izvajalec: Društvo godbenikov Šmarje pri Jelšah
Z Avsenikom v teden kulture
Prireditev TVU
16 21. 05. 2019
15:00 - 19:00
Izvajalec: Gea osebne storitve, Sergeja Javornik s.p.
Tradicionalno v sodobni kuhinji: štruklji
Prireditev TVU
17 23. 05. - 07. 06. 2019
07:00 - 18:00
Izvajalec: Knjižnica Šmarje pri Jelšah
Kako dobro poznaš zgodovino svojega kraja?
Prireditev TVU
18 23. 05. 2019
09:00 - 13:00
Izvajalec: Univerza za tretje življenjsko obdobje pri Knjižnici Šmarje pri Jelšah
Kuharska delavnica: Preprosto in lahko kosilo
Prireditev TVU
19 24. 05. 2019
08:00 - 10:00
Izvajalec: Društvo kmetic Ajda
Dobro jutro iz Šmarja pri Jelšah
Prireditev TVU
20 28. 05. 2019
17:00 - 18:30
Izvajalec: Kulturno društvo Zibika
Miciki je treba moža
Prireditev TVU
21 29. 05. 2019
18:00 - 19:30
Izvajalec: Knjižnica Šmarje pri Jelšah
Alenka Rebula: Pot olajšanja in uresničenosti: moja pot do vere vase
Prireditev TVU
22 11. 06. 2019
09:00 - 11:00
Izvajalec: Študijski krožek Zveneče jelše
Pesem povezuje
Prireditev TVU
23 11. 06. 2019
09:00 - 11:00
Izvajalec: Univerza za tretje življenjsko obdobje pri Knjižnici Šmarje pri Jelšah
Od jeseni do pomladi
Prireditev TVU
24 24. 06. 2019
10:00 - 11:30
Izvajalec: Osnovna šola Šmarje pri Jelšah, POŠ Sveti Štefan
Proslava ob dnevu državnosti
Prireditev TVU

Občina Šoštanj
Št. Datum
Ura
Izvajalec
Naziv prireditve
Status
prireditve
1 25. 05. 2019
10:00 - 14:00
Izvajalec: Društvo upokojencev Šoštanj
Festival petja, glasbe in plesa
Prireditev TVU

Občina Vransko
Št. Datum
Ura
Izvajalec
Naziv prireditve
Status
prireditve
1 25. 05. 2019
11:00
Izvajalec: Folklorno društvo Vransko
3. MARATON SLOVENSKIH FOLKLORNIH SKUPIN
Prireditev TVU

Občina Žalec
Št. Datum
Ura
Izvajalec
Naziv prireditve
Status
prireditve
1 13. 05. 2019
09:00
Izvajalec: Hiša sadeži družbe Žalec in Društvo prijateljev mladine Žalec
Urice pletenja - nadaljevalni
Prireditev TVU
2 15. 05. 2019
10:00
Izvajalec: Hiša sadeži družbe Žalec in Društvo prijateljev mladine Žalec
Urice pletenja - začetni
Prireditev TVU
3 20. 05. 2019
09:00
Izvajalec: Hiša sadeži družbe Žalec in Društvo prijateljev mladine Žalec
Urice pletenja - nadaljevalni
Prireditev TVU
4 20. 05. 2019
19:00
Izvajalec: Medobčinska splošna knjižnica Žalec
Utrip domoznanstva: Turistično društvo Žalec se predstavi
Prireditev TVU
5 21. 05. 2019
19:00
Izvajalec: Medobčinska splošna knjižnica Žalec
Potopisno predavanje Nade Mulej Po Poti ribičev ob portugalski obali
Prireditev TVU
6 22. 05. 2019
10:00
Izvajalec: Hiša sadeži družbe Žalec in Društvo prijateljev mladine Žalec
Urice pletenja - začetni
Prireditev TVU
7 23. 05. 2019
19:00
Izvajalec: Medobčinska splošna knjižnica Žalec
Potopisno predavanje Aleša Juvanca Od Izraela do Kenije
Prireditev TVU
8 27. 05. 2019
09:00
Izvajalec: Hiša sadeži družbe Žalec in Društvo prijateljev mladine Žalec
Urice pletenja - nadaljevalni
Prireditev TVU
9 29. 05. 2019
10:00
Izvajalec: Hiša sadeži družbe Žalec in Društvo prijateljev mladine Žalec
Urice pletenja - začetni
Prireditev TVU
10 15. 06. 2019
18:00 - 24:00
Izvajalec: Ekomuzej hmeljarstva in pivovarstva
Poletna muzejska noč
Prireditev TVU


Zasavska regija
Občina Litija
Št. Datum
Ura
Izvajalec
Naziv prireditve
Status
prireditve
1 10. 05. - 24. 05. 2019
17:00
Izvajalec: Osnovna šola Gradec
Ogled razstave Vojna za samostojno Slovenijo 1991
Prireditev TVU

Občina Trbovlje
Št. Datum
Ura
Izvajalec
Naziv prireditve
Status
prireditve
1 13. 05. 2019
10:00 - 11:00
Izvajalec: Zasavska ljudska univerza
Obisk virtualnega muzeja 4. Dritl (zaprta skupina)
Prireditev TVU

Občina Zagorje ob Savi
Št. Datum
Ura
Izvajalec
Naziv prireditve
Status
prireditve
1 17. 05. 2019
08:00 - 17:00
Izvajalec: Kulturni center Delavski dom Zagorje ob Savi
Dan odprtih vrat Rudarskega muzeja Zagorje
Prireditev TVU
2 28. 05. 2019
18:30 - 20:30
Izvajalec: Zasavska ljudska univerza
Družinsko drevo občine Zagorje ob Savi
Prireditev TVU

Izpisano število prireditev: 213, dogodkov: 438



  Spletni naslov izpisa:
  

  Uporabi Facebook za promocijo prireditev:


 << Nazaj
 
 
 

Povezujemo se:


Koledar prireditev TVU

Danes | Jutri | Pojutrišnjem

Posebnosti:
Radijske in TV oddaje
Odprti telefoni
Spletne strani
Zunaj Slovenije

Kaj se dogaja v TVU 2019?

Podprite idejo vseživljenjskega učenja
in TVU na Facebooku:


Uporabite ključnik:
#TVU2019
     
  Na prvo stran TVU! Andragoški center Slovenije Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport Ministrstvo za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti  
 

(C) 1996-2019 Andragoški center Slovenije, datum zadnje spremembe: 10.06.2019, 13:35
Računalniška izvedba: Franci Lajovic, grafična zasnova: David Fartek
urednica: mag. Zvonka Pangerc Pahernik

 

 
rank tracker