Izvajalci prireditev TVU 2022
SLOGA, platforma nevladnih organizacij za razvoj, globalno učenje in humanitarno pomoč
Povšetova 37, 1000 LjubljanaTelefon: 040 204 464
E-naslov: info@sloga-platform.org
Spletna stran: http://www.sloga-platform.org
Kontaktna oseba
Patricija Virtič
E-naslov: patricija.virtic@sloga-platform.org
PRIREDITVE
Ljubljana, 26. 5. 2022 od 13.00 do 17.00
Platforma SLOGA bo sodelovala na Veselem dnevu prostovoljstva, ki ga Slovenska filantropija organizira v četrtek, 26. maja, med 13. in 17. uro na Prešernovem trgu v Ljubljani. Namen prireditve je predstavitev prostovoljskih organizacij obiskovalcem, zabava in prijetno druženje prostovoljcev.
Na stojnici Platforme SLOGA bodo lahko obiskovalci prejeli vse informacije o novostih, gradivih, procesih, v katerih sodelujemo. Prenesli si bodo lahko e-gradiva in priročnike. Na voljo bodo orodja za izvajanje delavnic globalnega učenja in ozaveščanje. Na stojnici bodo prisotni strokovnjaki, ki bodo na voljo za pogovor, izmenjavo mnenj in svetovanje.
Udeleženci delavnice bodo lahko podpisali peticijo Climate of Change, ki zahteva politike, ki bodo ohranjale zdravo in trajnostno prihodnost za sedanje ter prihodnje generacije, ki nikogar ne pustijo ob strani, in ki pravično delijo breme podnebnih sprememb.
Platforma SLOGA se Tednom vseživljenjskega učenja pridružuje že nekaj let, osredotočamo se na področje globalnega učenja. V letošnjem letu se kot tematski koordinator pridružujemo skupni akciji Zelena prihodnost – lokalno in globalno.
Izvedbo aktivnosti omogoča projekt Climate Of Change, ki ga sooblikuje in izvaja 16 evropskih organizacij, v Sloveniji Platforma SLOGA. Projekt sofinancirata Razvojni program Evropske komisije za izobraževanje in ozaveščanje (DEAR) ter Ministrstvo za zunanje zadeve. Vsebina ne predstavlja stališč Evropske unije in/ali Vlade Republike Slovenije.
Več >>Ljubljana, 27. 5. 2022 od 10.00 do 19.00
Platforma SLOGA se bo z interaktivno stojnico predstavila na osrednji prireditvi ob evropskem letu mladih - Zvok mladosti - ki bo v petek, 27. maja 2022 potekal v Križankah v Ljubljani.
Na stojnici bodo lahko obiskovalci prejeli vse informacije o novostih, gradivih, procesih, v katerih sodelujemo. Prenesli si bodo lahko e-gradiva in priročnike. Na voljo bodo orodja za izvajanje delavnic globalnega učenja. Na stojnici bodo prisotni strokovnjaki, ki bodo na voljo za pogovor, izmenjavo mnenj in svetovanje.
Udeleženci delavnice bodo lahko podpisali peticijo Climate of Change, ki zahteva politike, ki bodo ohranjale zdravo in trajnostno prihodnost za sedanje ter prihodnje generacije, ki nikogar ne pustijo ob strani, in ki pravično delijo breme podnebnih sprememb.
Platforma SLOGA se Tednom vseživljenjskega učenja pridružuje že nekaj let, osredotočamo se na področje globalnega učenja. V letošnjem letu se kot tematski koordinator pridružujemo skupni akciji Zelena prihodnost – lokalno in globalno.
Izvedbo aktivnosti omogoča projekt Climate Of Change, ki ga sooblikuje in izvaja 16 evropskih organizacij, v Sloveniji Platforma SLOGA. Projekt sofinancirata Razvojni program Evropske komisije za izobraževanje in ozaveščanje (DEAR) ter Ministrstvo za zunanje zadeve. Vsebina ne predstavlja stališč Evropske unije in/ali Vlade Republike Slovenije. Več >>Ljubljana, 31. 5. 2022–1. 6. 2022
Vseevropski kongres o globalnem učenju Sveta Evrope, ki organiziraJO Center Sveta Evrope Sever-Jug in njegovi partnerji, bo v Strasbourgu v Franciji potekal od 31. maja in 1. junija 2022. Udeležila se ga bo tudi vodja prodročja za globalno učenje pri Platformi SLOGA.
Kongres bo v hibridnem okolju združil deležnike v globalnem učenju, zlasti mednarodne organizacije, vlade, parlamentarce, lokalne in regionalne oblasti, organizacije civilne družbe, pa tudi pedagoge iz Evrope in širše.
Namen vseevropskega kongresa o globalnem učenju je s pristopom sodelovanja olajšati proces medsebojnega učenja, ki vodi do sklopa strateških priporočil, ki spodbujajo usklajevanje zagovorništva globalnega učenja, krepitve zmogljivosti in ozaveščanja na lokalni in nacionalni ravni ter znotraj evropskih in mednarodnih institucij. Namen kongresa je oceniti in okrepiti globalne učne načrte in razvoj politike v Evropi ter poudariti njegov pomen za izvajanje Agende 2030 za trajnostni razvoj in ciljev trajnostnega razvoja ter njen pomen za ublažitev trenutnih izzivov po pandemiji COVID-19, hkrati pa prispevati k povečanju zavezanosti Evropejcev globalnemu učenju in krepitvi večje odpornosti v času krize. Več >>Ljubljana, 2. 6. 2022 od 09.00 do 14.00
V Strasbourgu v Franciji bo 2. junija 2022 potekalo letno srečanje mreže za globalno učenje pri Centru Sever Jug Sveta Evrope. Udeležila se ga bo tudi slovenska predstavnica v mreži. Namen srečanje je oceniti izvedene aktivnosti v preteklem letu in začrtati dejavnosti v letu 2022.
Namen srečanje je evalvirati izvedene aktivnosri v preteklem letu (predvsem Teden globalnega učenja), izpeljan kongres za globalno učenje, evalvacija programa iLegend II in drugo.
Strokovnjaki, ki prihajajo iz vladnih, nevladnih in akademskih vrst, bodo začrtali še preostale dejavnosti v tem letu - usposabljanje mreže in Teden globalnega učenja 2022, hkrati pa bodo začeli z oblikovanjem programa iLegend III, ki se bo pričel s koncem leta. Več >>